O KURZECH

Jak se učíme a co se nám už podařilo 

Jmenuji se Lenka Moravcová a v kreativní dílně PODKOLENKA vedu kroužky pro děti a kurzy pro dospělé.

Má dlouholetá keramická praxe s vedením kroužků a stále se zvyšující zájem o keramické a kreativní tvoření, byly inspirací k otevření mých kroužků a kurzů.

KERAMICKÉ KROUŽKY

Na keramických kurzech pracujeme s modelovací a točířskou hlínou různých druhů a barev. Po prvním "přežahu" v peci si děti své výrobky glazují hygienicky vhodnými glazurami nebo engobami, případně zdobí sklem a dalšími materiály. Po druhém "ostrém" výpalu si malí umělci odnášejí svá díla domů. 

Výrobky většinou sledují běh roku a tak tvoříme tematicky dle ročních období a svátků. K danému tématu si při práci vyprávíme nebo zpíváme, aby se nám lépe tvořilo.

Nově vkládáme i hodiny zaměřené více na smyslové vnímání hlíny i jako materiál pro sebevyjádření. V těchto hodinách se učíme nelpět na vytvořeném a opět vracíme hlíně původní tvar.

KREATIVNÍ DÍLNA PRO DÍVKY

Tvoření s dívkami od 10 let se v minulém školním roce rozjelo rychlým tempem. Zkusily jsme šít (i na stroji), tkát, háčkovat, plstit z ovčí vlny, drhat...

V letošním školním roce nás čeká pletení košíků, malování na hedvábí, pletení (možná i podkolenky), šití kabelky a další techniky.

V ceně kurzu je základní výukový materiál, ale náročnější a dražší materiály si dívky nosí z domova nebo jsou k zakoupení na kurzu.

Letos otevíráme kurz i pro mladší dívky od 8 let.

Uvidíme , co pěkného vyrobíme.

KERAMIKA PRO DOSPĚLÉ

I velcí si chtějí odpočinout a zrelaxovat. Pro ně je dílna otevřená od října 2020 každou středu od 18:00 do 20:00 hod.

Na každou hodinu je připravené téma a technika výrobku. Pokud si ale chcete tvořit podle sebe, můžete. Třeba nás překvapíte originálním nápadem.


TVŮRČÍ DÍLNA PRO DOSPĚLÉ

Když už nás omrzí keramická hlína a zachce se nám tvořit z jiných materiálů, proložíme si středy tvůrčí dílnou. Tvoříme a učíme se nové i znovuobjevené techniky ručních prací. Aktuální téma kurzu bude vyhlášeno cca měsíc předem.